Jdi na obsah Jdi na menu
 


PIPER:
Zmrazování času:
Poprvé:
1x01 Všechno zlé pro něco dobré
Popis:
Díky ní dokáže zmrazit jakéhokoliv člověka a až na vyjímky i démona či čaroděje, na dobré čarodějky tato schopnost nemá žádný vliv, takže se nemusí bát je používat ve společnosti sester. K použití jí stačí jen dát před sebe obě ruce a roztáhnout prsty od sebe. Z počátku Piper svojí schopnost plně neovládala, ale později se naučila nejen zmrazovat, ale i rozmrazovat objekty dle své vůle, takže zmražení/rozmražení nemusí zasáhnout úplně všechny. Schopnost není plně závislá na její vůli, při leknutí často nechtěně něco zmrazí, což se někdy hodí, ale občas se to stává také příčinou mnohých problémů…

Molekulární urychlování:
Poprvé:
3x20 Exit Strategy
Popis:
Díky této schopnosti dokáže Piper urychlovat molekuly a tím nechat prakticky cokoliv nebo kohokoliv explodovat. Tato schopnost umožňuje zničit mnoho démonů a čarodějů i bez asistence zbylých sester, nicméně někteří mocní démoni jsou proti ní imuní nebo se po rozložení opět dokáží dát dohromady.

Propůjčené schopnosti:
Seznam schopností a dílů:
síly světlonoše (1x21 Láska je zlá), zmrazování lidí + transport zaklínačů (3x13 Bride And Gloom)

Datum narození:24.3.1975

Aktuální zaměstnání:Majitelka nočního klubu P3

Předchozí zaměstnání:Manažerka Restaurace

Rodina: Manžel:Leo Wyatt

Děti:Wyatt Haliwell,Chris Halliwell

Sestry:Phoebe Halliwell,Prue Halliwell,Paige Halliwell(nevlastní sestra)

Rodiče:Victor Benett a Patricia Halliwell

Prarodiče:Penelope Halliwell a Alan Halliwell

Hraje ji:Holly Marie Combs

Piperniny lásky:Leo Wyatt,Dan Gordon

Piper je prostřední sestra,která je mezi svými sestrami Prue a Phoebe. Piper neměla nikdy opravdové štěstí na muže.Buď nemohla najít toho pravého nebo vždy narazila na toho nepravého.V 1.serii narazila na demona Jeremiho,ducha Marka Chao a Joshe.Začala také randit s jejich světlonošem Lee Wyattem,ale rozešla se sním protože objevila co je doopravdy zač.

V 2.serii začne randit se sousedem Danem Gordonem,ale rozešla se s ním,protože doopravdy milovala Lea.Po mnoha překážkach od starších se nakonec Piper a Leo vzali.Po smrti Prue Piper našla opravdu tvrdé pokačování jako čarodějka,ale pomohli jí její sestry Phoebe a Paige a její manžel Leo.V 5.serii Piper sobě a Leovi porodila první dítě Wyata Mtthew Halliwella.Na konci 5.serie Piper utrpěla velké ztráty.Ztratila manžela.Leo opustil Piper a jejich syna a stal se Starší.Chris Perry byl poslán z budoucnosti pomoci porazit Titany a za odměnu se stal novým světlonošem pro sestry.Piper nyní porodila druhého Leova syna-Chrise.

 

holly marie combs

Její mamince Laurelai Combs (později si budovala kariéru jako zpěvačka a herečka) bylo pouhých čtrnáct let, když otěhotněla. Hollyini rodiče se sice vzali, ale po dvou letech se rozvedli. Navzdory tomu všemu se ale Laurelai o Holly dobře starala. Možná už proto, jaké měla její matka zkušenosti, zůstala Holly Marie Combs jedináčkem. Své první tetování si nechala udělat v patnácti, když bylo její matce třicet. Bydlely spolu. Byly nejlepšími kamarádkami a zároveň nejhoršími nepřáteli. V patnácti měla v bocích 115 cm!

Jako malá chtěla být mořským biologem a její nejoblíbenější předmět ve škole byla angličtina, nejhorším naopak matematika. Studovala na Dětské profesionální škole v New Yorku. Holly je velkým milovníkem zvířat. Má doma 3 koně (Jesse, Jake, Jezebel), 5 psů (Hugo, Travis, Sugar, Thunder a Lola - té dala jméno Lin, Alyssina máma J), 2 kočky (Blue, Selena), 3 papoušky (Lollipop, Flower, Glow), a potom další (nepojmenované): koně, kočku, psa, 5 králíků, želvu a 4 rybky. Dále v létě pečuje o 2 třídní křečky z Lyndon Storm. Jeden z nich má jen tři nohy. Když byla Holly mladší, měla také sibiřského huskyho jménem Wiley. Sedm let byla také vegetariánkou.

Jinak o sobě tvrdí, že je "domácí člověk" a ráda jen tak zahradničí, stará se o svá zvířata a samozřejmě o Finleyho. Její nejoblíbenější kuchyně je italská. Ve svém domě v Bell Canyon Area v údolí San Fernando v Kalifornii prý nemá ani televizi. Přesto má své oblíbené pořady (X-Files, Přátelé, Mad About You), na které se občas někde podívá. Hollyin nejoblíbenější herec je Andy Garcia a nejoblíbenější film Wild At Heart.

Spolupracovala už s Tomem Cruisem a Susan Sarrandon. Chtěla by se dostat k práci s Oliverem Stonem. Při konkurzech na role působí jako ta nejtišší myška, ale přitom si svou ctižádostí a cílevědomostí vybuduje vždycky pozici, ze které jí už nikdo nikdy nevystrnadí. Jako Kimberly Brock v PICKET FENCES byla inteligentní dívkou z malého města ve Wisconsinu. 89epizodní seriál byl žánrově krimi-drama a pojednával o "Brockovic" rodině.

Při natáčení ČARODĚJEK se prý Holly Marie Combs jednou dívala do zrcadla a ono prasklo. Její nejoblíbenější epizody jsou Všechno zlé pro něco dobré (1x1) a Procitnutí (2x12). Holly a Shannen Doherty byly nejlepší kamarádky už 8 let před tím, než začaly hrát v Čarodějkách. Mezi natáčení ráda sleduje talk show s Alyssou Milano. Každý týden večeřela u Alyssy a u Shannen na ranči zase venčila své koně.

Holly Marie Combs ráda poslouchá country, ale také skupiny The Supremes a U2. Je také velkou fanynkou skupiny Remy Zero, kde je hlavním zpěvákem Alyssin ex-manžel Cinjun Tate. Možná i proto byla nadšená, když se mohla stát družičkou na Alyssině svatbě právě s ním. Myslí si, že nejvíc sexy chlap na WB je Joshua Jackson. Má ráda hraní scrable.

Podporuje charitu Thursday´s Child na pomoc teenagerům na útěku, protože říká, že ona sama neměla nejideálnější mládí… Kromě pořadů o ČARODĚJKÁCH účinkovala v show Sharon Osbourne a dělala hostesku na předávání cen "Nickelodeon Kids Choice Awards". V roce 2002 byla vyhlášena časopisem FHM jako 62. nejvíc sexy žena světa. V roce 2003 pak 78. v časopise Stuff.

V roce 2006 se jí narodil druhý syn - Riley Edward Donoho